Fantastic Beasts and Where to Find Them

Nowa kinowa pentalogia Warner Bros. Studios, oparta na udanej serii o Harrym Potterze, poszerzająca dotychczasową serię J.K. Rowling's Wizarding World zawiera nowe postacie, stworzenia, lokalizacje i możliwości produktu.

Kraje: WĘGRY, BIAŁORUŚ, LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, CHORWACJA, SŁOWENIA, SERBIA, BOSNIA HERZEGOVINA, CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA

Wytwórnia: Warner Bros.
Kategoria: Rozrywka
 

 

Fantastyczne zwierzęta I jak je znaleźć to prequel do historii i filmów o Harrym Potterze, wyreżyserowany przez Davida Heymana (producenta filmów o Harrym Potterze) i Davida Yatesa (reżysera filmów o Harrym Potterze). Fantastyczne zwierzęta i gdzie je znaleźć to 42-stronicowa książka napisana w 2001 roku przez J.K. Rowling o magicznych stworzeniach w uniwersum Harry'ego Pottera. W opowieściach o Harrym Potterze Fantastyczne zwierzęta są jednym z podręczników Harry'ego, które zostały napisane przez Magizoologa Newta Scamandra.

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to zupełnie nowa przygoda, która powraca do czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. Historia rozpoczyna się w 1926 roku, gdy Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

Film ukazał się w listopadzie 2016 r.. W roli głownej wystąpiła laureatka oscara, Eddie Redmayne (Teoria wszystkiego , Dziewczyna z portretu) jako Newt Scamander. Na całym świecie film zarobił 814 milionów dolarów, co stanowi ósmy najbardziej dochodowy film w 2016 roku. Film był nominowany do pięciu nagród BAFTA, w tym do najlepszego filmu brytyjskiego, zdobył nagrodę za najlepszą scenografię, a także dwie nagrody Akademii, wygrywając w kategorii najlepsze kostiumy, stając się pierwszym filmem w czarodziejskim świecie JK Rowling, który zdobył Oscara. Premiera lolejnej części serii zatytułowana Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda jest zaplanowana na 16 listopada 2018 roku.

Czy chcesz zosta? licencjobiorc?

Zadaj pytanie

Używamy plików cookie w celu poprawy jakości przeglądania, zgodnie z naszą Polityką korzystania z plików cookie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone