Co to jest licencja

Licencja jest czasowym przeniesieniem praw na licencjobiorcę do używania nazwy, wizerunku, marki czy logo, które zostały oficjalnie zastrzeżone i które są chronione prawnie. Licencjonowanie ma miejsce wówczas, gdy mamy do czynienia z bezpośrednim wykorzystaniem postaci czy znaku graficznego, jak również w przypadku, gdy zastrzeżone znaki służą jako inspiracja.

Dlaczego sięgamy po licencje?

Licencje pozwalają skutecznie wyróżnić produkt / markę na rynku spośród oferty konkurencji

Licencje przenoszą pozytywne skojarzenia związane z bohaterami licencyjnymi na produkty i usługi i zwiększają zainteresowanie produktem / marką i budują unikalną więź z konsumentem

Licenses as a medium help the positive image of the brand, and a very effective marketing tool

Licencje są doskonałym nośnikiem wizerunku marki i wyjątkowo skutecznym strategicznym narzędziem marketingowym.

Jest to trwałe i skuteczne narzędzie marketingowe

W przeciwieństwie do celebrytów, bohaterowie licencyjni gwarantują niezmienność wizerunku i zachowań.

Produkt licencyjny

Wykorzystanie postaci licencyjnej na produkcie i/lub na jego opakowaniu. Produkt taki może być promowany poprzez materiały z licencyjną grafiką, których prokekty każdorazowo musi zatwierdzić licencjodawca.

Produkt licencyjny kobrandowany

Postać licencyjna jest użyta na produkcie i/lub jego opakowaniu ale współistnieje z własnym brandingiem licencjobiorcy.

Współpraca “DIRECT-TO-RETAIL”

Relacja, w której detalista jest jednocześnie licencjobiorcą jak i dystrybutorem produktu. W skrócie, licencjobiorca sprzedaje produkty licencyjne we własnych sklepach.

Promocja z gadżetami licencyjnymi

Licencjobiorca może, ale nie musi wykorzystać licencję na opakowaniu , natomiast wykorzystuje gadżety licencyjne do promocji swojego produktu bądź usługi. 

Program lojalnościowy

Wykorzystanie gadżetów licencyjnych i innych szytych na miarę rozwiązań marketingowych z użyciem  licencji, aby nagrodzić lub skłonić do większej ilości zakupów istniejących klientów oraz przyciągnąć nowych.

Clip Licensing

Wykorzystanie istniejącej animacji (lub stworzenie nowej) bądź też fragmentów filmów, muzyki, lub rozpoznawalnych ponad wszelką wątpliwość motywów z filmu do promocji produktu bądź usługi.

Używamy plików cookie w celu poprawy jakości przeglądania, zgodnie z naszą Polityką korzystania z plików cookie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone