Looney Tunes

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych marek w historii branży licencyjnej. Looney Tunes składa się z najbardziej ukochanych postaci na świecie, takich jak Bugs Bunny, Daffy Duck i Tweety.

Kraje: WĘGRY, BIAŁORUŚ, LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, CHORWACJA, SŁOWENIA, SERBIA, BOSNIA HERZEGOVINA, CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA

Licencjodawca: Warner Bros.
Kategoria: Rozrywka
 

 

Looney Tunes to amerykańska animowana seria komediowych filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez Warner Bros. w latach 1930-1969 w złotym wieku amerykańskiej animacji wraz z siostrzaną serią Merrie Melodies. W latach 1942-1964 Looney Tunes i Merrie Melodies stały się najpopularniejszymi krótkometrażowymi filmami.
Od czasu sukcesu w erze kreskówek krótkometrażowych Looney Tunes stało się światową serią medialną, tworząc kilka seriali telewizyjnych, filmów fabularnych, komiksów, albumów muzycznych, gier wideo i parków rozrywki, a także pełniąc funkcję “ flagowej” marki Warner Bros..

Głównymi bohaterowami serii są: Królik Bugs, Kaczor Daffy, Prosiak Porky, Elmer Fudd, Kanarek Tweety, Kot Sylwester, Yosemite Sam, Kurak Leghorn, Marsjanin Marwin, Skunks Pepe Le Swąd, Speedy Gonzales, Diabeł Tasmański, Struś Pędziwiatr i Wiluś E. Kojot.

Wiele z tych postaci odgrywa małe role epizodyczne w innych programach telewizyjnych, filmach i reklamach. Najpopularniejszą postacią jest Królik Bugs, który jest postrzegany jako ikona kultury i posiada gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Kilka filmów Looney Tunes uznawanych jest za jedne z najlepszych kreskówek animowanych wszechczasów, a dwie (Knighty Knight Bugs i For Scent-imental Reasons) zdobyły nagrody Akademii.

Looney Tunes istnieje od 87 lat z dorobkiem ponad 1000 krótkometrażowych filmów, 11 seriali telewizyjnych i 9 filmów pełnometrażowych. Looney Tunes zapoczątkował gatunek animowanej komedii i widnieje w rankingu 3 najlepszych kreskówek według magazynu TV Guide, firmy Ranker i IGN. Królik Bugs został uznany jako postać nr 1 wszech czasów przez agencję About Entertainment.

Looney Tunes jest pełna humour, energii, i jest wszędzie!
 
  • 1 miliard dolarów zysku ze sprzedaży detalicznej każdego roku
  • 20 krajów
  • 18 serii animowanych
  • 20 millionów widzów kreskówki nadawanej średnio 42 razy w tygodniu
  • Kreskówka nr 1 według raportu Cartoon Q Score
  • Królik Bugs jako postać nr 1 wszech czasów
  • 8.3 milliona fanów na Facebooku
  • Tweety ma ponad 9000 śledzących jego konto na Instagramie

Looney Tunes jest pierwsza. Zanim pojawili się Simpsonowie czy Family Guy, pojawiła się The Looney Tunes. Dziś kluczem do sukcesu są dorośli - jako ambasadorowie marki. Są to konsumenci, którzy dorastają z tą marką, oglądają kreskówki w sobotnie poranki. To właśnie oni dzielą się entuzjazmem dla marki z młodszymi pokoleniami.

Czy chcesz zosta? licencjobiorc?

Zadaj pytanie

Używamy plików cookie w celu poprawy jakości przeglądania, zgodnie z naszą Polityką korzystania z plików cookie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone