Shrek

Kraje: POLSKA, WĘGRY, ROSJA & CIS, UKRAINA, BIAŁORUŚ, LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, RUMUNIA, BUŁGARIA, ALBANIA, CHORWACJA, SŁOWENIA, SERBIA, BOSNIA HERZEGOVINA, CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA, CZARNOGÓRA, KOSOWO, MACEDONIA, ARMENIA, AZERBEJDŻAN, GRUZJA, KAZACHSTAN, KIRGISTAN, MOLDOVA, TADŻYKISTAN, TURKMENIA, UZBEKISTAN, MOŁDAWIA

Shrek jest animowanym filmem fantasy wyprodukowanym przez DreamWorks Animation i opartym na baśni Williama Steiga z 1990 roku o tej samej nazwie. Za reżyserię odpowiadają Andrew Adamson i Vicky Jenson, którzy w tej roli występują po raz pierwszy. Głosów postaciom użyczyli Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz i John Lithgow.

Film skupia się na ogrze o imieniu Shrek, który mieszka samotnie gdzieś na baśnowych bagnach, do których na rozkaz złego Lorda Farquaada zostają zesłane stworzenia z różnych bajek. Aby odzyskać swoje bagno, Shrek umawia się z Farquaadem, że sprowadzi piękną księżniczkę Fionę, która ma zostać żoną Lorda. Shrek wyrusza w długą podróż, w której towarzyszy mu gadający osioł i ratuje księżniczkę. W drodze powrotnej do Duloc brzydki Ogr i piękna królewna zapałają do siebie uczuciem podczas gdy na jaw wychodzi jej głęboko skrywany sekret.

Czy chcesz zosta? licencjobiorc?

Zadaj pytanie

Używamy plików cookie w celu poprawy jakości przeglądania, zgodnie z naszą Polityką korzystania z plików cookie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone