FC Barcelona

FC Barcelona to rekordzista pod wieloma względami. Jest drugim co do wielkości klubem sportowym na świecie zrzeszjącym 162 000 członków. Klub jest właścicielem największego stadionu piłkarskiego w Europie, Camp Nou. Żaden inny europejski klub piłkarski nie ma poszczycić się większą liczbą fanów niż klub FC Barcelona.

Kraje: POLSKA, WĘGRY, ROSJA & CIS, UKRAINA, GRECJA, CYPR, BIAŁORUŚ, LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, RUMUNIA, BUŁGARIA, ALBANIA, CHORWACJA, SŁOWENIA, SERBIA, BOSNIA HERZEGOVINA, CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA

Kategoria: Sports
 

 

Więcej niż klub

Hasło "więcej niż klub" wyraża zobowiązanie, które Klub Barcelona utrzymuje w świecie sportu. Wyraża zaangażowanie Klubu w społeczeństwo. W tym duchu Klub jest ambasadorem tożsamości katalońskiej. Hasło rozszerzyło się w innych przejawach tożsamości, takich jak fakt, że właścicielami Klubu są jego członkowie, jest klubem zrzeszającym wiele dziedzin sportu oraz angażuje się w działalność charytatywną za pośrednictwem swojej Fundacji.

Styl Klubu

An unique football culture that has brought more than 40 years of success. One of the most distinctive elements of FC Barcelona are the colours the players wear. Blue and garnet have featured on the Barça shirt for more than one hundred years.

Unikalna kultura piłki nożnej która zaoowocowała ponad 40 letnim sukcesem Klubu. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów FC Barcelony są kolory stroi noszonych przez graczy. Niebieski i granat pojawiły się na koszulkach Barça ponad sto lat temu.

Uniwersalność

Barça to otwarty klub, który łączy ludzi i na co dzień promuje pozytywne wartości. Fragment hymnu "nie ma znaczenia skąd pochodzisz", wyraża ducha instytucji otwartej dla wszystkich, która zrzesza fanów z pięciu kontynentów. FC Barcelona ma członków i kluby kibiców w ponad 50 krajach, od Kamerunu po Chiny. Miliony fanów jednoczą się w kibicowaniu Klubowi.

Histroria sukcesu

Niewiele klubów na świecie może się poszczyciś taką ilością nagród i tytułów. Największą chlubą klubu są cztery tytuły Pucharu Europy wygrane na Wembley (1992, 2011), w Paryżu (2006), Rzymie (2009), Berlinie (2015) w Pucharze Świata FIFA (2009, 2011 i 2015).

  • Drużyna z największą ilością pucharów w rozgrywkach międzynarodowych
  • Drużyna z największą ilością pucharów w rozgrywkach europejskich
  • Jedyna drużyna, która dwukrotnie wygrała potrójny puchar, Ligę i Ligę Mistrzów
  • Jedyna drużyna która grała w każdym sezonie rozgrywek europejskich, od 1955 roku
  • Jedyna drużyna, która wraz z klubem Real Madrid i Athletic Bilbao, zawsze grała w pierwszej lidze
  • Największa frekwencja na stadionie Camp Nou: 120,000 osób podczas meczu FC Barcelona v Juventus w 1986 roku
FCB na świecie

162.000 członków
Facebook: 103 miliony fanów
Instagram: 53 milionów śledzących
Twitter: 36,7 milionów obserwujących
YouTube: 3,4 milionów obserwujących

 

Przyklady wspolpracy

Czy chcesz zosta? licencjobiorc?

Zadaj pytanie

Używamy plików cookie w celu poprawy jakości przeglądania, zgodnie z naszą Polityką korzystania z plików cookie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone